Skip to content Skip to footer

Personel i sprzęty w gabinecie medycyny estetycznej

Wśród gabinetów medycyny estetycznej można znaleźć lepsze i gorsze placówki. Jak znaleźć te najlepsze? Czym się kierować przy wyborze? Jak spełnić marzenia pacjenta?

Spełnienie oczekiwań pacjenta

Każdy człowiek chce dobrze czuć się we własnej skórze. Wraz z upływem lat kondycja ciała pogarsza się. Na szczęście można zrobić coś, aby powstrzymać ten proces.

W gabinecie medycyny estetycznej ważne jest spełnienie oczekiwań pacjenta. Trzeba rozpocząć od rozmowy na temat oczekiwań, co pacjent chce osiągnąć. Wtedy lekarz jest w stanie stwierdzić, czy takie efekty można osiągnąć, czy też nie. Lekarz opiera się na swojej wiedzy i doświadczeniu.

Inwazyjne procedury

Niektóre procedury medycyny estetycznej są dość inwazyjne, nieprzyjemne i bolesne dla pacjenta. Współczesna medycyna oferuje jednak takie rozwiązania, aby pacjent nie odczuwał bólu ani dyskomfortu. Jeśli tylko można, trzeba zastosować znieczulenie, na przykład podczas depilacji laserowej.

Morpheus8 PRO to sprzęt, dzięki któremu można bez bólu usunąć cellulit i ujędrnić ciało. To urządzenie wysokiej klasy, które pomogło już wielu kobietom. Tysiące pań potwierdzają, że tylko dzięki Morpheus8 PRO ich ciało wygląda na młodsze i piękniejsze.

Komfort klienta

Niezwykle ważne jest, aby w gabinecie medycyny estetycznej pacjent czuł się dobrze, bezpiecznie. Personel powinien być przeszkolony nie tylko w kwestiach technicznych, jak wykonywać zabiegi, ale też w aspektach dotyczących rozmów z klientem, szanowania jego intymności.

Nie wolno pozwalać sobie na niemiłe komentarze dotyczące ciała pacjenta. Każdy człowiek ma przecież inną historię. Zamiast tego wskazana jest empatia i życzliwość. Dobry personel to skarb.

Pacjent powinien zostać szczerze i uczciwie poinformowany o oczekiwanych rezultatach zabiegów. Tajemnicą nie może być również ostateczna cena zabiegów. Bywa, że potrzebna będzie cała seria, a nie tylko jedna wizyta. Należy uczciwie o tym mówić.

Leave a comment