Skip to content Skip to footer

Zalety pryszniców prostokątnych

Każda łazienka wyposażona jest w wannę lub prysznic. Wanna zajmuje dużo miejsca i kąpiel w niej zajmuje więcej czasu i zużywa się więcej wody. Dlatego ci, którzy cenią sobie czas, wygodę i oszczędność decydują się na kabiny prysznicowe. Najpopularniejszy jest prysznic prostokątny.

Zalety

Kabiny prysznicowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są znacznie szybsze w użyciu oraz są jeszcze bardziej ekonomiczne w porównaniu do wanien. Prysznic prostokątny składa się zwykle z trzech szklanych przegród oraz brodzika lub odpływu liniowego. Prysznice są idealne do łazienek o ograniczonej przestrzeni oraz dla tych, którzy wolą prysznic od wanny.

Prysznice z brodzikami to najczęściej wybierana opcja przy wyborze kabiny prysznicowej. Ten rodzaj wybierają osoby, które chcą wydzielić w łazience strefę mokrą (prysznicową) i strefę suchą. Pełny brodzik to świetny sposób na prysznic dla najmłodszych oraz dla seniorów. Pozwala na uniknięcie poślizgnięcia się dziecka – jest zatem o wiele bezpieczniejszy. Natomiast, prysznice bez brodzika są bardziej funkcjonalne i oferują więcej możliwości w aranżacji wnętrz.

Przy projektowaniu łazienki należy odpowiednio wypoziomować podłogę, aby odpływ był nieco niżej. Prysznic prostokątny wyróżnia wygoda, nowoczesny i zachwycający wygląd. Wyposażony w odpływ liniowy jest bezpieczniejszy dla dzieci i osób starszych, ponieważ nie ma schodka.

Prysznic prostokątny – z jakimi drzwiami?

Oprócz rodzajów podłóg kabin istnieje bogaty wybór drzwi prysznicowych. Jakie wybrać do danej łazienki? Drzwi przesuwne to idealne rozwiązanie do małych, ciasnych łazienek. Drugi typ to drzwi wahadłowe. Opcja jest bardzo wygodna, ale wymaga więcej miejsca przed wejściem, aby można było je otworzyć. Można kupić także prysznic bez drzwi z otwartym wejściem.

Prysznic prostokątny może mieć maksymalnie trzy szklane ścianki, ale można spotkać tylko jedną ścianę. Zwykle nie mają brodzików lub są bardzo płytkie.

Oprócz tradycyjnych kranów możesz zainwestować w dysze do hydromasażu. Można je umieszczać na ścianach lub na podłodze.

Leave a comment