Skip to content Skip to footer

Czy plafony sufitowe nadają się do salonu?

Plafon to charakterystyczna płaska lampa, którą najczęściej można znaleźć w przedpokoju lub przed wejściem do bloku. Obecnie jednak producenci oferują różnorodne wzornictwo, dzięki czemu plafoniery sufitowe są wybierane także do salonu i innych pomieszczeń.

Plafon – elegancja, styl i minimalizm w jednym

Plafoniery charakteryzują się prostym i geometrycznym kształtem, dzięki czemu świetnie pasują praktycznie do każdego wnętrza. Dostępne są oprawy wykonane z różnych materiałów i w ciekawych kolorach. Można je umieścić w salonie, łazience, gabinecie czy pokoju dziecka.

Plafon jest niewielki i znakomicie zastępuje wiszące lampy. Emituje rozproszone światło, nadając wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Można zamontować jedną lub kilka opraw w zależności od wielkości pomieszczenia i chęci doświetlenia pewnych kątów.

Plafoniery sufitowe LED

Oświetlenie LED obecnie jest najlepszym wyborem. Przede wszystkim tego typu żarówki pobierają nawet do 70% mniej prądu niż klasyczne oświetlenie. Nie nagrzewają się i mają dłuższą żywotność.

Plafony LED dostępne są w barwie ciepłej, zimnej i neutralnej. Dodatkowo są lampy z pilotem. Można nim ustawiać natężenie światła i wieczorem stworzyć romantyczny klimat.

Stylowe plafony do salonu i nie tylko

W sklepach można znaleźć szeroką gamę plafonów, które pasują do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Świetnie będą wyglądać w salonie urządzonym w stylu zamkowym, jak i industrialnym.

Tego typu oprawy są doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które szukają nieszablonowych rozwiązań.

Leave a comment