Skip to content Skip to footer

Jak ozdobić sypialnię na święta – 4 proste pomysły

Dekoracje kryjące się pod postacią czerwonej satynowej narzuty, pościeli w renifery, poszewek zdobionych mikołajami czy też wysokich eleganckich świec pomogą wykreować świąteczny charakter sypialni. Inspiracji nie trzeba daleko szukać. Oto 4 proste pomysły na wprowadzenie bożonarodzeniowego klimatu do sypialnianego wnętrza!

1 – rozświetlenie otoczenia

Jasne wnętrza zawsze wydają się przytulniejsze, a gdy efekt ten osiągany jest przy pomocy gwieździstych lampek, wystrój od razu staje się bardziej świąteczny. Długie girlandy można zawiesić na ramie lustra bądź łóżka albo ustawić na regale z książkami. Niektórzy umieszczają je też na oknach.

Migoczące światła przepięknie zaprezentują się zwłaszcza wieczorami przy zgaszonym świetle. Śmiało można z nich korzystać przez cały rok, nie tylko od święta!

2 – świąteczna pościel

Jeżeli łóżko jest ustawione w sypialni w centralnym miejscu, już sama pościel w renifery zapewni wnętrzu mocno świąteczny charakter. Nadruki wykorzystywane do zdobienia materiałów mogą być jednak bardziej subtelne, jeżeli nie chce się odbierać pomieszczeniu elegancji.

Romantyczne płatki śniegu ulokowane na idealnie białej poszewce będą pięknie korespondować z kobiecym designem wnętrza, a z kolei gładka pościel wykonana z ogniście czerwonej satyny skomponuje się z klasycznym eleganckim wystrojem.

3 – tradycyjna choinka

Nawet powyższe propozycje nie zastąpią jednak tradycyjnej choinki, która spośród wszystkich podobnych ozdób zdecydowanie najbardziej kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. To nie musi być zresztą nic dużego. Jeżeli nie ma się miejsca na tradycyjne drzewo, alternatywą będzie wykonanie mini choinki z… gałązek!

Iglaste gałązki wystarczy umieścić w wazonie i ozdobić je tak samo jak zwykłą choinkę, wieszając na nich mniejsze bombki i otaczając je srebrzystym łańcuchem.

4 – świąteczne zapachy

W przypadku gdy do sypialni trafi już pościel w renifery, udekorowana choinka i zestaw gwieździstych lampek, można będzie pomyśleć o dodatkowym podkreśleniu świątecznego charakteru wnętrza przy pomocy… zapachów.

Aromaty pieczonych pierników, prawdziwej wanilii i cynamonu powinny roztaczać się w całym domu. Niekoniecznie trzeba je osiągać w „naturalny” sposób. Zapachowe świece, kadzidła i dyfuzory pomogą w uzyskaniu prawdziwej świątecznej atmosfery.

Pościel w renifery znajdziesz w ofercie Vege Home

Leave a comment