Skip to content Skip to footer

Dobry program do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur jest narzędziem ułatwiającym prowadzenie działalności gospodarczej. Jeśli firma zajmuje się sprzedażą, musi wystawiać dokumenty zakupu. program do wystawiania faktur umożliwia dokonywanie tego we właściwy sposób. Dokonując wyboru programu do wystawiania faktur, skupić należy się kilku istotnych kwestiach.

Ilość i rodzaj wystawianych dokumentów

Program do fakturowania pozwala na generowanie dużej ilości dokumentów sprzedaży. Narzędzie to posiada kilka wersji. Z opcji darmowej korzystać mogą firmy lub osoby, które wystawiają kilka faktur w miesiącu. Podmioty, które generują większą ilość rachunków, będą musiały zdecydować się na jedną z płatnych wersji programu.Warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj dokumentów można wystawić za pomocą programu do fakturowania. Program powinien pomóc w wystawianiu nie tylko faktur VAT, ale też innych dokumentów sprzedaży.

Łatwość w obsłudze

Intuicyjność w zakresie obsługi jest istotna, ponieważ pozwala ona na oszczędność czasu. Prosty program nie wymaga przeprowadzania wcześniejszych szkoleń w zakresie korzystania z programu. Jest to szczególnie ważne w przypadku podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą, dla których niejednokrotnie wystawiane faktur jest nowością. Takie osoby lub firmy z pewnością potrzebują prostych rozwiązań w kwestii wystawiania dokumentów sprzedaży.

Możliwość automatycznego wypełniania

Opcja automatycznego wypełniania danych jest istotna, jeśli firma posiada wielu kontrahentów.

Wypełnianie ręczne jest zbyt czasochłonne. W programie do wystawiania faktur powinna być więc opcja automatycznego uzupełnienia danych w dokumencie, po wpisaniu np. NIP kontrahenta. Program wtedy automatycznie pobierze resztę niezbędnych danych z bazy GUS. Niewątpliwie ułatwi to wystawienie faktury i pozwoli zaoszczędzić cenny czas.

Leave a comment