Skip to content Skip to footer

Poduszki puchowe, piankowe i syntetyczne – które są najlepsze?

Bezproblemowa pobudka w godzinach wczesnoporannych jest efektem dobrze przespanej nocy, a z kolei jakość snu to wynik odpowiedniego wieczornego rytuału, ale też i sposobu zagospodarowania łóżka. Niewygodna poduszka potrafi ten wypoczynek totalnie uniemożliwić. Jakie jej wykonanie byłoby zatem najlepsze dla czerpania pełni korzyści ze snu?

Poduszki puchowe – zalety i wady

Puchowa poduszka 70×80 to klasyka gatunku i jeden z częściej wybieranych modeli poduszek. Puch, z którego tworzy się wypełnienia, pozyskiwany jest z kaczek bądź gęsi, dlatego przyjmuje rolę wypełnienia typowo naturalnego. Ma to pewne plusy i minusy. Naturalny wsad na pewno nie jest wyborem uniwersalnym, albowiem może on uczulać, więc nie poleca się go dzieciom oraz alergikom.

Zaletami puchowego wypełnienia są jego puszystość, niska waga oraz wysoka sprężystość i możliwość dostosowywania się do ustawienia ciała osoby leżącej. To propozycja dla tych, którzy doceniają komfortowe, a jednocześnie dość tradycyjne rozwiązania i są gotowi na to, by włożyć trochę wysiłku w pielęgnację puchowych poduszek, która niestety nie jest prosta.

Poduszki piankowe – zalety i wady

Drugim popularnym wariantem poduszki 70×80 będzie ta o piankowym wypełnieniu. W rzeczywistości jednak pod nazwą piankowego wypełnienia może kryć się wiele specyficznych odmian pianki. Najpopularniejsze z nich to pianki termoplastyczne oraz wysokoelastyczne.

Poduszka 70×80 wykonana z pianki termoplastycznej będzie pracować wraz z ciałem i pod wpływem jego ciepła zacznie się do niego dostosowywać. Z czasem nauczy się samoistnie formować pod sylwetką osoby leżącej. Z kolei pianka wysokoelastycznz jest propozycją bardziej sprężysta, stanowiącą nieco lepsze podparcie dla różnych części kręgosłupa i potrafiącą dać mu pełne bezpieczne oparcie.

Poduszki syntetyczne – zalety i wady

W przypadku gdy ma się skłonności do alergii lub jest się uczulonym na wiele materiałów, zawsze warto wybrać poduszkę 70×80 wykonaną z materiały syntetycznego. Sztuczne tkaniny mimo wszystkich swoich wad potrafią okazać się bezpieczniejsze dla skóry niżeli tkaniny naturalne.

O syntetyki łatwiej się też dba, bo nie podlegają one działaniu czynników zewnętrznych. Syntetyczne poduszki można normalnie prac w pralce i suszyć w specjalnych suszarkach.

Leave a comment