Skip to content Skip to footer

Zawiesia wężowe – budowa i zalety zawiesi wężowych

Nowoczesne zawiesia wykonane z trwałego i wytrzymałego poliestru znajdują szereg rozmaitych zastosowań – wyjątkowe właściwości zawiesi wężowych takie jak giętkość, miękkość czy odporność na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych wykorzystywane są między innymi w branży konstrukcyjnej.

Budowa zawiesi wężowych

Zawiesia wężowe, znane również jako zawiesia kołowe, zbudowane są są z wysokiej jakości poliestru, gwarantującego trwałość i bezpieczeństwo mocowań.

W skład zawiesi wężowych wchodzi między innymi rdzeń wykonany z wytrzymałych włókien poliestrowych. Rdzeń zawiesi chroniony jest z kolei przez zamknięty rękaw ochronny.

Warto pamiętać o tym, że zawiesia mogą różnić się miedzy innymi długością. Poszczególne zawiesia będą posiadać także różny DOR, czyli współczynnik określający dopuszczalne obciążenie robocze mocowania.

Zawiesia wężowe – zalety

Wśród głównych zalet zawiesi wężowych można wymienić elastyczność i giętkość, które sprawdzają się między innymi podczas podnoszenia elementów o niestandardowych wymiarach. Wytrzymałość oraz elastyczność mocowań poliestrowych przydaje się także podczas podnoszenia ładunków pozbawionych zaczepów.

Warto pamiętać o tym, że zawiesia wężowe są również stosunkowo lekkie, co przyczynia się do usprawnienia procesu podnoszenia i przenoszenia towarów, przekładając się również na łatwiejszy transport i magazynowanie mocowań.

Nowoczesne zawiesia kołowe wykonane z wysokiej jakości poliestru są również odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych – włókna poliestrowe opierają się między innymi negatywnemu wpływowi kwasów, olejów i smarów.

Zastosowanie zawiesi wężowych

Zawiesia poliestrowe znajdują szereg różnorodnych zastosowań – ten typ mocowań wykorzystywany jest między innymi w branży konstrukcyjnej, podczas przenoszenia elementów pozbawionych zaczepów takich jak kolumny, wały czy filary.

Miękkość i elastyczność zawiesi wężowych wykorzystywana jest również podczas podnoszenia towarów ze zdobieniami – warto pamiętać o tym, że delikatna powłoka zawiesia poliestrowego zapewni skuteczną ochronę przenoszonego ładunku.

Leave a comment