Skip to content Skip to footer

Zalety kalendarza trójdzielnego

Kalendarze trójdzielne cieszą się dużą popularnością ze względu na swój uniwersalny charakter, estetykę i przejrzystość. Doskonale sprawdzą się w firmach i prywatnych domach.

Zalety kalendarza trójdzielnego

Niektóre zalety zostały wymienione już we wstępie, ale jest ich znacznie więcej. Do najważniejszych należy układ kwartalny. Wystarczy jedno spojrzenie, by zobaczyć trzy następujące po sobie miesiące. To znacznie ułatwia gospodarowanie własnym czasem i planowanie z wyprzedzeniem. Nie ma konieczności przewracania wielu kartek.

Przestronny układ okienek pozwala na zaznaczanie ważnych wydarzeń, spotkań, wizyt u lekarza, imienin lub urodzin.

Jak wykorzystać kalendarz trójdzielny w reklamowaniu firmy?

Kalendarz trójdzielny to bardzo dobry nośnik reklamy. Duża powierzchnia główki idealnie nadaje się do budowania wizerunku firmy lub marki produktu. Dobrze dobrane zdjęcia i hasło reklamowe przyciągną wzrok każdego, nawet gdy nie będzie potrzebował skorzystać z kalendarza. Na belkach między miesiącami jest miejsce na umieszczenie danych teleadresowych firmy.

Z punktu widzenia ekonomicznego to najtańsza forma reklamy firmy. Koszt wydruku jednego kalendarza jest bardzo niski, a przez cały rok patrzy na niego wiele osób. Kalendarz to gadżet bardzo chętnie przyjmowany przez klientów banków, placówek medycznych, sklepów i innych firm usługowych.

Personalizacja kalendarza

Kalendarz trójdzielny będzie spełniał swoją funkcję reklamową pod warunkiem, że zostanie spersonalizowany. Warto dobrze się do tego dobrze przygotować, bo kalendarz buduje wizerunek firmy. Bardzo starannie należy dobrać zdjęcia, które podkreślą mocne strony firmy. Podobną funkcję spełnia hasło reklamowe, które powinno zachęcać do podjęcia działań zakończonych współpracą lub zakupem.

Przygotowane zdjęcia, grafikę i inne materiały można wysłać do drukarni, a zatrudnieni w niej graficy opracują całościowo projekt. Rozplanują układ poszczególnych elementów, dobiorą odpowiednią kolorystykę. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektu kalendarz zostanie wydrukowany. Najlepiej prezentują się kalendarze wydrukowane na papierze wysokiej jakości i dodatkowo lakierowane lub foliowane, Dzięki temu są znacznie trwalsze, a kolory nie wyblakną pod wpływem promieni UV.

Leave a comment