Skip to content Skip to footer

Zakup fotela do pedicure – jak go skutecznie przeprowadzić?

To, w jaki sposób wyposaży się gabinet pedologiczny czy salon kosmetyczny, będzie przekładać się na jakość przeprowadzanych zabiegów oraz ogólne zadowolenie klientów. Nawet fotel do pedicure może okazać się ważnym punktem placówki. Jak go zatem dobrze wybrać, aby sobie ułatwić pracę, a pacjentowi uprzyjemnić wizytę?

Podstawowy podział foteli

Zwracając uwagę wyłącznie na sposób obsługi, można wyróżnić trzy podstawowe odmiany foteli do pedicure. Będą to fotele manualne, hydrauliczne oraz elektryczne.

Fotele manualne należy ustawiać ręcznie, co sprawia, że ich obsługa jest łatwa do pojęcia, ale za to bywa problematyczna i czasochłonna. Dużo wygodniejsze w pracy są fotele hydrauliczne, w których dochodzi do automatycznego unoszenia i opuszczania siedzenia, oraz całkowicie zautomatyzowane fotele elektryczne.

Ocena wyglądu

Fotelowi do pedicure warto też się przyjrzeć w kontekście jego wyglądu, albowiem nie może on odstawać w żaden sposób od stworzonej już aranżacji, na którą składają się inne meble, narzędzia i urządzenia. Wystrój ma być spójny. Każdy jego element ma nawiązywać do charakteru placówki.

Prostota jest jednak w cenie, dlatego warto na nią postawić. Za sprawą minimalistycznego, ale bardzo porządnie wykonanego fotelu do pedicure gabinet uzyska wizerunek placówki nowoczesnej i luksusowej, w której jakość zawsze stawia się na pierwszym miejscu i to niezależnie od tego, czego ona dotyczy.

Najnowocześniejsze modele

Całkiem dobrze prezentujący się fotel można już kupić za dosłownie kilkaset złotych, zwłaszcza gdy postawi się na jego wersję używaną. Modele nowocześniejsze, składające się z większej ilości dodatkowych funkcji, to już wydatek rzędu dwóch czy nawet trzech tysięcy.

A czy warto tyle zapłacić za fotel do pedicure? Jeżeli prowadzi się gabinet podologiczny, w którym taki fotel będzie podstawą wyposażenia, to jak najbardziej warto zainwestować od razu w coś droższego, podczas gdy ogólne gabinety kosmetyczne mogą sobie pozwolić na zakup tańszych części.

Dbałość na co dzień

Niezależnie natomiast od tego, jaki fotel do pedicure zostanie ostatecznie kupiony, w każdym przypadku trzeba o niego dbać. Niezbędne jest to, by regularnie go czyścić, ale też i dezynfekować.

Produkty używane do pielęgnacji powinny być dostosowane do materiału, z którego został wykonany fotel. Najlepiej sięgać po specjalistyczne środki przeznaczone do czyszczenia lub dezynfekcji foteli do pedicure.

Fotel do pedicure znajdziesz w ofercie beautysystem.pl

Leave a comment