Skip to content Skip to footer

Skąd bierze się popularność medycyny estetycznej?

W niektórych środowiskach korzystanie z usług medycyny estetycznej stało się już normą. Korekta podbródka, przeprowadzana za sprawą nici bądź wstrzykiwanego kwasu hialuronowego, traktowana jest już niczym robienie manicure’u w salonie kosmetycznym. Poprzez zadbanie o własną estetykę nieraz można zmienić całe swoje życie na lepsze.

Wzrost bezpieczeństwa zabiegów

Na wzrastającą popularność zabiegów medycyny estetycznej na pewno duży wpływ ma wyraźny wzrost poziomu ich bezpieczeństwa, który wynika zarówno z używania nowocześniejszych narzędzi, jak i lepszego przeszkolenia lekarzy. Specjalistyczna wiedza na temat medycyny estetycznej, niegdyś trudno dostępna, jest powszechnie przekazywana na studiach wyższych, ale też i różnych szkoleniach.

Grupę najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej tworzą zwykle zabiegi nieinwazyjne. Nawet korektę podbródka przeprowadza się w krótkim czasie, bez konieczności rekonwalescencji i bez szczególnych skutków ubocznych.

Znakomite rezultaty

Kilkanaście, a już na pewno kilkadziesiąt lat temu decyzja o poddaniu się mezoterapii czy też odsysaniu tkanki tłuszczowej wcale nie była gwarancją osiągnięcia w pełni zadowalających efektów. Na szczęście teraz te efekty, niezależnie od typu kuracji, zawsze są dobre, o ile korzysta się z usług sprawdzonych, polecanych i niekoniecznie tych najtańszych placówek.

Nowoczesne rozwiązania, specjalne narzędzia i lepsze doświadczenie lekarzy pozwalają na bezbolesne przeprowadzenie czy to powiększania ust, czy to korekty podbródka, czy to nawet liposukcji. Rezultaty zawsze są zadowalające. Pacjent osiąga dokładnie to, po co przyszedł, a za sprawą ulepszenia swojego wyglądu lub likwidacji pewnych defektów zyskuje przy okazji lepsze samopoczucie i ogólnie podwyższoną jakość życia.

Łatwa dostępność kuracji

Nie da się też ukryć, że na rozpowszechnienie się usług medycyny estetycznej duży wpływ miało także zwiększenie ich dostępności. Dziś tak korekta podbródka, niegdyś uchodząca za mocno specjalistyczny zabieg, przeprowadzana jest praktycznie w każdym gabinecie o specjalizacji medycyny estetycznej.

Takich gabinetów stale zresztą przybywa i to nie tylko w tych największych miastach. Placówki zakładane są dosłownie wszędzie. To, co niegdyś było oferowane wyłącznie za granicą, dziś ma się dostępne na każdym kroku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Leave a comment