Skip to content Skip to footer

Przeszczep włosów nowoczesną metodą na piękne i gęste włosy

Przeszczep włosów nowoczesną metodą na piękne i gęste włosy

Przeszczep włosów jest nowoczesną metodą, która pozwala przywrócić dawne piękno włosów na głowie. Jest to współcześnie najskuteczniejszy zabieg niwelujący skutki przerzedzania się włosów i łysienia. Współcześnie przeszczep włosów to zabieg całkowicie bezpieczny i stosunkowo mało inwazyjny.

Przeszczep włosów – co to jest?

Przeszczep włosów to pobieranie mieszków włosowych z obszaru dawczego, czyli miejsca nienarażonego na łysienie i wszczepianiu ich w miejsce wyłysiałe. Bardzo często obszarem dawczym jest tylna część skóry głowy. Dzieje się tak, gdyż mimo tego, iż inne miejsca głowy są narażone na łysienie, włosy pobrane z części potylicznej nie tracą koloru i grubości.

Przeszczep włosów – wzrost samooceny

Przeszczep włosów jest gwarancją dużej zmiany w wyglądzie. Ponadto wykonanie takiego zabiegu ma pozytywny wpływ na psychikę pacjentów. Czują się oni bowiem atrakcyjni i pewni siebie. Ich samoocena gwałtownie wzrasta, gdyż najczęściej brak samoakceptacji spowodowany jest problemami z łysieniem.

Metody przeszczepiania włosów

Współcześnie jest kilka metod przeszczepiania włosów. Wciąż stosowana metodą jest metoda paskowa, która polega na wycinaniu paska skóry z tylnej części głowy, wybieraniu z niej meszków włosowych i wszczepianiu w wyłysiałe miejsce. Jest to metoda współcześnie coraz mniej popularna, gdyż niesie ze sobą wysokie ryzyko powikłań. Większą popularnością cieszą się najbardziej nowoczesne metody, jak metoda FUE. Polega ona na pobieraniu pojedynczych mieszków i wszczepianiu ich w konkretne miejsca. Bardzo ważne jest to, że pobieranie mieszków włosowych i ich wszczepianie jest praktycznie bezinwazyjne. Zabieg jest czasochłonny, lecz efekty są zdumiewające.

Nowoczesne technologie stosowane w przeszczepianiu włosów sprawiają, że zabieg ten z każdym rokiem cieszy się ogromną popularnością.

Leave a comment