Skip to content Skip to footer

Pielęgnacja włosów: w jakie kosmetyki należy się zaopatrzyć?

Utrzymanie włosów w dobrej kondycji to nie lada wyzwanie dla każdej kobiety, jednak z pomocą przychodzą nowoczesne kosmetyki, które zawierają cenne dla naszych kosmyków witaminy, antyoksydanty oraz minerały. Jakie jednak kosmetyki do włosów powinny znaleźć się w łazience każdej kobiety?

Szampon i odżywka do włosów

Szampon to absolutny niezbędnik w pielęgnacji włosów, ponieważ przy jego pomocy można bardzo dokładnie oczyścić włosy z pozostałości kosmetyków oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń. Szampon należy stosować zgodnie z indywidualnymi potrzebami, jednak w przypadku przetłuszczających się włosów konieczne może być codzienne stosowanie szamponu. Tuż po zmyciu z powierzchni włosów szamponu na kosmki należy zaaplikować odpowiednio dobraną odżywkę, która może mieć postać kremu lub pianki. Kremowa odżywka idealnie sprawdza się w przypadku włosów normalnych, natomiast włosy cienkie, delikatne oraz przetłuszczające się zdecydowanie bardziej preferują odżywki w formie lekkiej pianki. Dzięki takiej odżywce włosy stają się nawilżone, odżywione i wzmocnione, jednak zbytnio nie obciążone, co w przypadku takich włosów jest niezwykle istotne.

Maska do włosów

Działanie masek jestznacznie mocniejsze niż odżywek, ponieważ zawierają one aktywne substancje, które wnikają we włosy i naskórek odżywiając, nawilżając oraz wygładzając włosy. Jaką jednak maskę należy wybrać do posiadanego typu włosów? W przypadku włosów przetłuszczających się najlepiej sięgnąć po maskę z glinką, która pochłania nadmiar sebum, a także sprawia, że włosy wyglądają lekko. Jeśli chodzi natomiast o włosy słabe i zniszczone to w ich przypadku najlepiej sprawdzi się maseczka wzmacniająca lub odżywcza z dodatkiem olejów, które dodatkowo ochraniają kosmyki podczas mycia.

Peeling do skóry głowy

Taki peeling pomaga złuszczyć martwe komórki naskórka, pobudzić mikrokrążenie, a także dotlenić skórę głowy. Dzięki procesowi oczyszczania skóry głowy peelingiem dochodzi do odblokowania niedrożnych mieszków włosowych, dzięki czemu substancje aktywne znajdujące się w szamponach, maseczkach oraz odżywkach znacznie lepiej oddziałują na skórę, a także na włosy. Peeling skóry głowy warto wykonywać raz w tygodniu (w szczególności dotyczy to posiadaczek włosów przetłuszczających się), wmasowując odpowiednio dobrany preparat w wilgotną skórę głowy. Po upływie około 5 minut peeling należy spłukać bardzo obficie letnią wodą, myjąc następnie włosy szamponem oraz nakładając na kosmyki maseczkę. Aby działanie maseczki było jeszcze lepsze, na głowę należy nałożyć foliowy czepek oraz ręcznik, ponieważ pod wpływem działania wysokiej temperatury substancje aktywne znajdujące się w maseczce bardzo szybko i bez problemu przenikną do naskórka.

Leave a comment