Skip to content Skip to footer

Najpopularniejsze produkty do demakijażu skóry

Piękna, gładka oraz pozbawiona niedoskonałości cera to cel, do którego dąży praktycznie każda kobieta, dlatego też odpowiednia pielęgnacja swojej skóry odgrywa w tym wszystkim kluczową kwestię. Najważniejszym etapem całego rytuału pielęgnacyjnego jest oczywiście odpowiedni demakijaż, czyli bardzo dokładne oczyszczanie skóry z pozostałości makijażu oraz zanieczyszczeń, które w ciągu dnia osadził się na skórze. Aby jednak demakijaż przyniósł zamierzony efekt, należy wybrać odpowiedni produkt, który idealnie sprawdzi się w przypadku posiadanego rodzaju skóry. Jakie jednak rodzaje produktów do demakijażu dostępne są w drogeriach?

Płyn micelarny

Płyn micelarny to produkt, który zawiera w swoim składzie micele, czyli malutkie kuleczki składające się z cząstek tłuszczowych oraz wodnych. Cząsteczki, które lubią tłuszcz, po zetknięciu się ze skórą łączą się z sebum oraz resztkami makijażu, natomiast te drugie z kurzem oraz pozostałymi zanieczyszczeniami. Największą zaletą płynu micelarnego jest to, iż produkt ten w łagodny i skuteczny sposób nie tylko oczyszcza cerę, ale dodatkowo ją pielęgnuje. Z tego też względu płyn micelarny może być z powodzeniem stosowany przez posiadaczki każdego rodzaju skóry.

Żel oczyszczający

Produkt ten oprócz składników myjących zawiera w swoim składzie wyciągi roślinne oraz substancje nawilżające. Żel do oczyszczania twarzy ma dosyć charakterystyczną i gęstą konsystencję, dlatego też najlepiej sprawdza się w przypadku skóry tłustej, trądzikowej oraz mieszanej. Żel po połączeniu z wodą zmienia się w delikatną pianę, która pomaga w dogłębny sposób oczyścić skórę.

Pianka do oczyszczania skóry

Pianka to kosmetyk o dosyć lekkiej, puszystej i delikatnej konsystencji. Podobnie jak żel oprócz substancji oczyszczających zawiera również składniki pomagające nawilżyć skórę. W jaki jednak sposób należy używać pianki? Produkt ten jest niezwykle przyjemny w użyciu, ponieważ należy go bardzo delikatnie rozprowadzić po twarzy, spłukując następnie bardzo dokładnie wodą. Pianka, podobnie zresztą, jak i płyn micelarny może być stosowana praktycznie do każdego rodzaju skóry.

Olejek

Olejki już jakiś czas temu stały się niezwykle popularne, ponieważ w idealny sposób pomagają one oczyścić skórę pomimo swojej dosyć charakterystycznej konsystencji. Olejek w połączeniu z wodą tworzy mleczną emulsję, która pomaga usunąć nadmiar sebum, różnego rodzaju zanieczyszczenia, a także makijaż, nawet ten wodoodporny! Skóra po użyciu olejku staje się miękka, gładka oraz dogłębnie nawilżona. Niestety olejki z uwagi na swoją konsystencję nie powinny być raczej stosowane przez osoby, które mają skórę tłustą, łojotokową i alergiczną, ponieważ mogą niestety doprowadzić do zatkania porów skóry.

Leave a comment