Skip to content Skip to footer

Kalendarz trójdzielny – do czego może służyć?

Oczywiste jest to, że każdy kalendarz służy do planowania oraz pokazywania, jaki mamy dzień, miesiąc i rok. Kalendarze mogą mieć również inne zastosowanie, szczególnie niektóre ich rodzaje. Wyróżniamy parę typów kalendarzy: biurowe, książkowe i ścienne. Każdy z nich ma swój określony format, kształt, budowę. Najczęściej używanymi kalendarzami są: kalendarz trójdzielny, kalendarz jednodzielny, kalendarz planszowy i kalendarz plakatowy.

Krótka charakterystyka kalendarzy

Jak już wcześniej zostało powiedziane, możemy wyodrębnić parę typów kalendarzy. Różnią się one między sobą wyglądem, wielkością oraz kształtem. Każdy z nich nadaje się do innego miejsca. Jedne są idealne do biura, inne do recepcji, a jeszcze inne, jako upominek lub gadżet firmowy.

Trzeba jednak zaznaczyć, że wśród tych kalendarzy są takie, które od dawna cieszą się dużą popularnością i uznawane są za bardzo praktyczne. Można do nich zaliczyć bez wątpienia kalendarz trójdzielny. Jest to kalendarium o charakterystycznym wyglądzie.

Kalendarz trójdzielny i jego budowa

Ten rodzaj kalendarza jest bardzo chętnie wybierany przez różne firmy, organizacje, zakłady pracy. Kalendarz trójdzielny ma bardzo ciekawą budowę. Jak sama nazwa wskazuje, składa się z trzech części, trzech segmentów, a na każdym z nich umieszczone jest kalendarium z dwunastoma miesiącami.

Kalendarz trójdzielny jest bardzo praktyczny i pozwala łatwo planować pewne zdarzenia, spotkania itd. Dzięki swej przejrzystości jest jedną z najlepszych opcji.

Funkcję kalendarza trójdzielnego

Oprócz wskazywania daty kalendarz ten może służyć, jako dekoracja pomieszczenia, w którym się znajduje. Bardzo często ten rodzaj kalendarza wykorzystywany jest, jako reklama. Jego budowa pozwala zamieścić logo firmy, dane kontaktowe, a także grafikę związaną z rodzajem świadczonych usług.

Taki kalendarz traktowany jest także, jako gadżet promocyjny na rozmaitych targach, spotkaniach, konferencjach. Ładnie wykonany kalendarz trójdzielny może być wręczony, jako upominek dla pracownika, kontrahenta, wspólnika czy też klienta. Jak widać, zastosowań ma on wiele.

Warto pamiętać, że drukarnie tworzące kalendarze bardzo często wykonują spersonalizowane projekty swoich klientów, co jest pozytywną praktyką.

Leave a comment