Skip to content Skip to footer

Dobre wykładziny biurowe

W pomieszczeniach biurowych warto zastosować wykładzinę biurową. Powinna pochodzić od sprawdzonego producenta i być łatwa w utrzymaniu czystości.

Wykładzina do biura – co warto wiedzieć?

W wielu pomieszczeniach biurowych wykładzina jest niezbędna. Odpowiednio dobrana wpływa na stylistykę wnętrza i stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa. Trzeba dodać, że wykładziny biurowe powinny wyglądać nie tylko estetycznie, ale też być wytrzymałe oraz odporne na zabrudzenia. Co więcej, mają być też łatwe w pielęgnacji. Dlatego taką wykładzinę najlepiej zamówić w renomowanym sklepie. Warto wiedzieć, że wykładziny sprzedaje się przede wszystkim w płytkach dywanowych, a ponadto w tradycyjnej rolce. Co istotne, jedne i drugie świetnie tłumią hałas, są miękkie oraz skutecznie chronią przed chłodem. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że dostępne są w bogatej kolorystyce, dlatego każda osoba bez trudu dobierze coś idealnego do swojej firmy. Trzeba wiedzieć też o tym, że tradycyjne wykładziny dywanowe w rolce tkane są na podkładzie filcowym bądź jucie. Co istotne, są cienkie oraz dają się zwinąć w rulon. Należy je przykleić do podłogi, żeby się trzymały.

Wykładziny biurowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Standardowe wymiary wykładzin w płytkach to 50 x 50 centymetrów, a także 61 x 61 centymetrów. W renomowanym sklepie oferowane są płytki wykładzinowe w rozmiarze 50 x 50 centymetrów, a także prostokątne w rozmiarze 100 x 25 centymetrów. Natomiast rolki występują o szerokościach od 2,3,4 oraz 5 metrów. Z tego powodu świetnie sprawdzają się w biurach o sporych powierzchniach i można bez trudu dostosować je do indywidualnych potrzeb wnętrz biurowych. Nie każdy wie o tym, że płytki w każdym momencie można wymienić na nowe, kiedy ulegną zabrudzeniu bądź uszkodzeniu, co jest bardzo cenione przez ludzi. Dzięki temu zniszczony fragment podłogi nie będzie generował sporych kosztów dla przedsiębiorstwa tak jak w przypadku przypalonej wykładziny biurowej. Warto zauważyć, że wykładziny w płytkach można układać na sporych powierzchniach, tworząc stylowe oraz nowoczesne kompozycje na podłodze biurowej. Wykładziny biurowe wykorzystywane są z powodzeniem w wielu pomieszczeniach. Świetnie tłumią hałasy i wpływają pozytywnie na estetykę pomieszczenia.

Leave a comment