Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto używać skarpety kompresyjne?

W ostatnim czasie prawdziwą furorę wśród biegaczy robią specjalne skarpety kompresyjne. Czym charakteryzują się te elementy garderoby? Dlaczego warto je stosować zamiast zwykłych skarpetek?

Idealne dopasowanie do stopy użytkownika

Dobrej jakości skarpety kompresyjne gwarantują wygodę na najwyższym możliwym poziomie. W sklepach są elementy garderoby ze specjalnymi przedziałami odnośnie długości stopy. Dzięki temu każdy może idealnie dopasować je do swoich gabarytów. To nie wszystko. Nie można nie wspomnieć, że skarpety kompresyjne mają nowoczesne rozwiązania. Jest to między innymi specjalna struktura spiralna. Materiał, z którego są wykonywane tego typu elementy gwarantuje te lepszą „oddychalność”. Poza tym użytkownicy chwalą skarpety kompresyjne za to, że nadmiar potu jest odprowadzany na zewnątrz (co między innymi eliminuje też rozwój bakterii). To powoduje, że treningi mogą być wykonywane naprawdę w komfortowych warunkach.

Skarpety kompresyjne poprawiają krążenie

Warto dodać, że skarpety kompresyjne poprawiają też krążenie. Dobrej jakości elementy z tej kategorii są tak zaprojektowane, aby żyły oraz tętnica były właściwie uciskane. To powoduje, że krew może swobodnie krążyć oraz dostarczać tlen do naszych mięśni. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jeden fakt. Zapobiega to także zakwaszaniu mięśni, przez co nawet najbardziej wyczerpujące treningi nie są aż tak bardzo odczuwalne na drugi dzień.

Odpowiednia amortyzacja

„Coraz więcej osób decyduje się na skarpety kompresyjne także z tego powodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że generalnie sport to zdrowie. . Kiepskie buty czy zwykłe skarpety to nie do końca optymalne rozwiązanie. Wszystko dlatego, że stopy nie mają zapewnionej odpowiedniej amortyzacji. Nic więc dziwnego, że dużo osób wybiera właśnie tego typu skarpety. Specjalna konstrukcja powoduje, że trening nie tylko przybliża nas do zrealizowania konkretnych celów, ale także nie jest w żaden sposób dla nas niebezpieczny.

Trening na wyższych obrotach

Profesjonalnie wykonane skarpety kompresyjne nie bez przyczyny znajdują coraz większe uznanie wśród zawodowców oraz amatorów. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dzięki nim możliwe jest zwiększenie wydolności krążenia czy zmniejszenie tętna w trakcie wysiłku. Dobrej jakości elementy garderoby tego typu poprawiają także metabolizm mięśni oraz zwiększają ich maksymalną moc. Innymi słowy, osoba stosująca takie produkty wykonuje trening na wyższych obrotach niż miało to miejsce we wcześniejszym w okresie. Bieganie jest bardziej wygodne i komfortowe, co też przekłada się na jakość zajęć.

Leave a comment