Skip to content Skip to footer

Co powinien zawierać dobry zestaw do nurkowania?

Na rynku dostępnych jest bardzo wielu rzetelnych producentów sprzętu i akcesoriów do nurkowania. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że tak wiele osób ma duży problem, aby skompletować porządny zestaw do nurkowania. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, które produkty są warte uwagi i na jakie elementy zwracać szczególną uwagę.

Fajki i płetwy

Fajki co prawda nie są obowiązkowym elementem wyposażenia początkującego nurka. Warto jednak wspomnieć o tym, że dzięki fajce możliwe będzie swobodne oddychanie pod wodą. Przeglądając dostępne na rynku fajki, warto zwrócić uwagę na ich długość i szerokość. Ogromną rolę odgrywa również sam ustnik i dodatkowe zabezpieczenia.

Aby szybko i bezpiecznie nurkować pod wodą potrzebne są również porządne płetwy. Producenci oferują płetwy kaloszowe i paskowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o płetwy kaloszowe, to do złudzenia przypominają one płytki but, który zakrywa piętę. Jak łatwo się domyślić płetwy tego typu zakłada się bezpośrednio na gołe stopy. Kaloszowe płetwy są idealnym wyborem dla osób, które dopiero uczą się nurkować.

Jaki sprzęt dla osób początkujących jest najlepszy?

Zestaw do nurkowania dla początkujących powinien zawierać wszystkie podstawowe elementy, dzięki którym możliwe będzie swobodne i bezpieczne nurkowanie. Wraz z doświadczeniem stopniowo inwestować będzie można w coraz bardziej zaawansowane wyposażenie. Warto wspomnieć również o tym, że nurkowania najlepiej uczyć się pod okiem doświadczonego specjalisty. To właśnie on może doradzić jaki zestaw do nurkowania wybrać na start.

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wybranie porządnej maski. Godne uwagi są maski do nurkowania, które zapewnią pełną ochronę oczu, nosa i ust. Dzięki masce możliwe będzie swobodne obserwowanie podwodnego świata. Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele modeli masek do nurkowania. Osoby początkujące najczęściej wybierają modele z dzieloną szybką. Maski tego typu do złudzenia przypominają duże okulary pływackie, które dodatkowo wzbogacone są o ramę i specjalną osłonę nosa.

Ciekawą propozycją mogą okazać się również pełnotwarzowe maski do nurkowania, które zapewniają znacznie większe pole widzenia. Niestety w maskach tego typu nie można zastosować korekcji wzroku. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają maski panoramiczne, które wyróżniają się wydłużoną szybą.

Zestaw do nurkowania znajdziesz w ofercie divezone.pl

Leave a comment