Skip to content Skip to footer

Bezpieczne balustrady

Balustrady szklane to element konstrukcyjny od kilkunastu lat zyskujący na popularności. Tego typu balustrady są chętnie stosowane nie tylko w domach prywatnych czy wielorodzinnych, ale też w biurach, przestrzeniach handlowo-usługowych i domach towarowych. Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się więcej o materiale jakim są balustrady szklane biurowe.

Piękno i nowoczesny design

Dlaczego balustrady szklane stały się hitem biur i siedzib największych firm świata? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Szkło jako materiał budowlany to symbol nowoczesności, prestiżu i wysokiej jakości. Jego design, parametry przepuszczalności świetlnej dają nie tylko efekty wizualne, ale wiele korzyści użytkowych takich jak doświetlenie pomieszczeń czy optyczne ich powiększenie.

Balustrady szklane nie tylko oferują elegancję czy wyrafinowanie, ale w połączeniu z konstrukcją aluminiową nie wymagają regularnej konserwacji ani napraw. Dzięki temu jest to jedno z rozwiązań o najlepszym stosunku jakości do ceny. Nie bez znaczenia pozostaje także łatwość mycia i czyszczenia powierzchni szklanych. Wszystko to składa się na rosnącą popularność materiału jakim są balustrady szklane biurowe.

Gdzie stosować balustrady szklane?

Popularnym miejscem stosowania balustrad są zewnętrzne tarasy i balkony. Również w biurach, tego typu balkony często wyposaża się w balustrady szklane. Szkło na zewnątrz musi być hartowane by wytrzymać trudne warunki atmosferyczne oraz zapewnić wytrzymałość. Jednak dużo częściej balustrady szklane stosuje się we wnętrzach budynków biur.

Szklane balustrady montowane są przede wszystkim na klatkach schodowych biur i siedzib firm. Popularnym sposobem montażu są tu balustrady na metalowych słupkach. Zestawienie szkła i aluminium to strzał w dziesiątkę dla designerskiej firmy skupionej na rozwoju. Jednakże są firmy chcące stworzyć całkowicie przestronne wnętrza swoich klatek schodowych i biur, tak by wchodząca osoba miała widok na całą siedzibę. W takim przypadku balustrady samonośne są strzałem w dziesiątkę. Wersje takich balustrad z mocowaniem bocznym i punktowym oferują całkowitą przejrzystość, połączoną z bezpieczeństwem.

Jakość i bezpieczeństwo

Wybór mocowania (zazwyczaj spośród balustrad samonośnych, słupkowych oraz szynowych) determinuje cenę oraz rodzaj użytego w balustradzie szkła. Podczas gdy balustrady szklane słupkowe, najczęściej wykonane są ze szkła grubości 4-5 milimetrów, to ich odpowiedniki montowane na szynach bądź balustrady samonośne wykonuje się już z grubszego, 8-9 milimetrowego szkła hartowanego. Zróżnicowanie istnieje po to by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom i spełnić wszystkie normy prawa budowlanego z nawiązką.

Dzięki balustradom szklanym wykonanym z bezpiecznego szkła biuro staje się środowiskiem wolnym od wypadków. Elementy wykonane ze szkła hartowanego z warstwą laminacji to najlepszy możliwy wybór zabezpieczający użytkownika. Testy przeprowadzone na tym materiale wykazują, iż nawet w przypadku uszkodzenia nie rozpada się i nie rani użytkownika lecz zachowuje strukturę i daje poczucie bezpieczeństwa. W przypadku obecności w biurze balustrad szklanych wykonanych w najnowocześniejszych technologiach całkowicie znika ryzyko skaleczeń i zadrapań spowodowanych odłamkami szkła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas

Leave a comment