Skip to content Skip to footer

Dyskografia zespołu Łzy – muzyczna podróż przez lata

Łzy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów pop-rockowych. Ich dyskografia to prawdziwa muzyczna podróż, która zaczęła się w 1998 roku. Od tamtego czasu zespół wydał dziesięć albumów studyjnych, które zdobyły serca wielu fanów. Przyjrzyjmy się bliżej twórczości Łez.

Początki zespołu i debiutancki album

Zespół Łzy został założony w 1996 roku w Pszowie. W skład grupy wchodzili wówczas wokalistka Agnieszka Chylińska oraz muzycy: Adam Konkol, Marcin Żabiełowicz, Tomasz Ziełinski i Grzegorz Skawiński. Pierwszy album zespołu, zatytułowany po prostu „Łzy”, ukazał się w 1998 roku. Płyta zawierała 13 utworów, w tym takie przeboje jak „Oczy szeroko zamknięte” czy „Narcyz się nazywam”.

Przełomowy album „W związku z tobą”

W 2000 roku na rynku pojawił się drugi album Łez „W związku z tobą”. Płyta okazała się wielkim sukcesem komercyjnym i artystycznym, zdobywając status platynowej. Zawierała ona 12 utworów, w tym takie hity jak „Agnieszka już dawno…”, „Ja nie chcę nic” czy tytułowy „W związku z tobą”.

Kolejne lata i albumy

W kolejnych latach Łzy kontynuowały swoją muzyczną podróż, wydając kolejne albumy. W 2002 roku ukazała się płyta „Słońce jest ogniem”, a rok później „Jestem jaka jestem”. Oba albumy zdobyły status złotej płyty. W 2005 roku na rynku pojawił się album „Nie czekaj na jutro”, który okazał się kolejnym sukcesem zespołu.

Zmiany w składzie i nowa era

W 2006 roku doszło do zmian w składzie zespołu – Agnieszka Chylińska opuściła grupę, a jej miejsce zajęła Anna Wyszkoni. Zmiana wokalistki zwiastowała nową erę w twórczości Łez. W 2007 roku ukazał się album „Zbieg okoliczności”, a rok później „Miłość mi wszystko wybaczy”. Oba albumy zdobyły status platynowej płyty.

Najnowsza dyskografia

W ostatnich latach zespół Łzy wydał jeszcze trzy albumy: „Zatrzymać chwilę” (2011), „25” (2016) – album z okazji 25-lecia zespołu i „Przystanek Woodstock 2017” (2017) – zapis koncertu z festiwalu.

Podsumowanie

Dyskografia zespołu Łzy to prawdziwa muzyczna podróż, pełna emocji i przebojów. Przez lata zespół zmieniał się, ewoluował, ale zawsze pozostawał wierny swojemu stylowi. Dziesięć albumów studyjnych to imponujący dorobek, który świadczy o wielkim talencie i ciężkiej pracy wszystkich członków zespołu. Bez wątpienia, Łzy są jednym z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Poczytaj również o dyskografia zespołu ŁZY właśnie tutaj.

Leave a comment